pocztex_poczta_polska_4_Polski Instytut Badań Jakości opublikował wyniki badania dotyczącego funkcjonowania firm kurierskich w Polsce. PIBJA wyróżnił w swoim teście Pocztex. Usługa kurierska Poczty Polskiej została doceniona w kategorii „Obsługa i komfort” za funkcjonalności serwisu WWW, pokonując na tym polu największych operatorów kurierskich takich jak DPD czy UPS.

PIBJA uwzględniło w swoim badaniu siedem największych firm kurierskich działających w Polsce. Test podzielony został na cztery części. Pierwsza z nich – „Obsługa i komfort” – odnosiła się do procesu nadawania przesyłki. Dodatkowo sprawdzono ofertę wysyłki za granicę oraz oceniono funkcjonalność strony WWW – na ile łatwo klienci potrafili znaleźć na niej niezbędne informacje oraz za jej pomocą zamówić kuriera. Druga część – „Jakość”– odnosiła się do oceny stanu, w jakim przesyłka została dostarczona. Trzecia część badania – „Czas realizacji” – mierzyła czas doręczenia przesyłek. Czwarty etap testu – „Cena” – polegał na sprawdzeniu cen dla 20 rodzajów przesyłek o różnej wielkości i wadze, wysyłanych w kraju i za granicę.

W kategorii „Obsługa i komfort” wyróżnienie za funkcjonalność strony WWW otrzymał Pocztex. Potwierdza to, że z rozwojem tej usługi Poczta Polska zmierza w dobrym kierunku.

Mamy świadomość, iż strona www jest jedną z naszych wizytówek, z którą na co dzień mają styczność Klienci zainteresowani współpracą. Zlecając każdą zmianę, zawsze analizujemy jak zostanie odebrana przez potencjalnych użytkowników konsekwentnie dążąc do tego, aby serwis był czytelny, a dostęp do informacji intuicyjny. Cieszymy się, że zostało to docenione w badaniu, a wygraną z takimi globalnymi graczami na rynku jak DPD i UPS tratujemy jako dodatkową motywację do działania. W najbliższym czasie na stronie wdrożony zostanie formularz zamówienia kuriera w języku angielskim, a przesyłkę Pocztex będzie można nadać w nowym serwisie współpracującym z Elektronicznym Nadawcą – skomentował wyniki badania Michał Gawryluk, Kierownik Działu Rozwoju Usług KEP w Poczcie Polskiej.