Zamawiaj na Allegro z darmową dostawą od Poczty Polskiej

 

W marcu i kwietniu dzięki współpracy Poczty Polskiej z Allegro darmową dostawą będą mogli się cieszyć klienci tej największej w Polsce platformy handlu elektronicznego. Przy zakupach w kategorii Dom i ogród oraz Moda zamówienia będą dostarczane bezpłatnie do ponad 7000 punktów odbioru obejmujących placówki i automaty paczkowe Poczty Polskiej, stacje paliw Orlen, saloniki i kioski Ruch oraz sklepy Żabka i Freshmarket. Współpraca z Allegro to kolejny krok w wychodzeniu naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chętnie korzystają z możliwości zakupów bez konieczności ponoszenia kosztów wysyłki, a dodatkowo otrzymają wygodną formę odbioru swoich zamówień.

C&C

Jakie są główne korzyści korzystania z Poczta Polska Odbiór w PUNKCIE?

 

 • Największy wybór punktów odbioru w jednym miejscu – ponad 7000 lokalizacji,
 • Wszystkie punkty są zintegrowane z Allegro oraz są widoczne dla klientów Allegro,
 • Śledzenie przesyłki online – aktualny status przesyłki wyświetlimy w Allegro i na stronach Poczty Polskiej,
 • Szybki proces nadania przesyłki – wszystko odbywa się online,
 • Sprawna komunikacja – powiadomienia SMS o możliwości odbioru paczki,
 • Wygoda dla klienta – paczka czeka na odbiór 7 dni,
 • Zawsze blisko – do wybranego punktu można dotrzeć już w kilka minut,
 • Elastyczne godziny odbioru – stacje paliw Orlen są w większości czynne 24/7, a sklepy Żabka i Freshmarket w godzinach 6:00-23:00 7 dni w tygodniu.

 

Szczegóły akcji

Dokonując zakupu na Allegro należy wybrać formę dostawy „Poczta Polska – Odbiór w PUNKCIE” (nazwa techniczna w serwisie Allegro – Poczta Polska: Paczka 48 odbiór w punkcie), a następnie na mapie wybrać odpowiadający nam punkt. Gdy przesyłka trafi do punktu, kupujący otrzyma powiadomienie SMS-em z numerem paczki oraz adresem i kodem odbioru. Przesyłkę będzie można odebrać w godzinach otwarcia placówki czy punktu partnerskiego. Usługa doręczenia do punktu odbioru jest istotnie tańsza niż doręczenie przesyłki do domu.

Akcja w kategorii Moda oraz Odzież dziecięca i Obuwie dziecięce rozpoczyna się w piątek 2 marca o 12:00 i kończy się w niedzielę 4 marca o północy. Następnie będzie powtarzana w kolejne weekendy marca aż do 2 kwietnia. Darmowa dostawa obejmie przedmioty o cenie od 40 złotych.

W kategorii Dom i Ogród, Zabawka dziecięca i Rowery promocja zaczyna się 6 marca i potrwa 2 tygodnie do 18 marca. Następnie po dwutygodniowej przerwie akcja powróci 2 kwietnia na kolejne 2 tygodnie, do 15 kwietnia. Darmową dostawą objęte mogą być przedmioty o wartości od 50 zł.

Wszystkie oferty objęte akcją darmowej dostawy będą specjalnie oznaczone za pomocą okolicznościowej ikonki. Koszty przesyłek pokryje Allegro.

Co zrobić, aby Twoje oferty wzięły udział w promocji:

Włącz w swoich ofertach przynajmniej jedną z poniższych metod dostawy płatną z góry w cenie nie wyższej niż:

Kurier:

11,00 PLN (w przypadku akcji w kategorii Moda) oraz 13,00 zł (w przypadku akcji w kategorii Dom i Ogród) dla Pocztex Kurier 48

Odbiór w Punkcie:

9,00 PLN dla Poczta Polska Odbiór w PUNKCIE (nazwa techniczna w serwisie Allegro – Poczta Polska: Paczka 48 odbiór w punkcie)

Więcej szczegółów o akcjach darmowej dostawy można znaleźć pod adresem: http://darmowadostawa.allegro.pl/ oraz w regulaminach akcji.

Jak zacząć nadawać przesyłki Pocztą Polską?

Jeżeli masz podpisaną umowę z Pocztą Polską:

 • Przesyłki przygotujesz online, w aplikacji Elektroniczny Nadawca,
 • Nadaj przesyłki u kuriera lub w placówce pocztowej (w zależności od zapisów umowy).

Jeśli jeszcze nie masz umowy:

 • Wypełnij formularz (pocztex.pl/allegro) i poczekaj na kontakt ze strony przedstawiciela Poczty Polskiej,
 • Po podpisaniu umowy zacznij nadawać przesyłki.