Koronawirus SARS-COV-2 w Polsce. Czas na zmianę zachowań!POCZTEX_300x600px

#ZostańWDomu – Kurier Pocztex wygodnie dostarczy Twoją paczkę

 

Drogi Kliencie!

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny zaleca pozostanie w domu. Należy do minimum ograniczyć kontakt z innymi i wychodzić tylko w sytuacjach pilnych. W tej sytuacji rekomendujemy dokonywanie zakupów on-line i bezpieczną formę dostawy pod adres realizowaną przez Pocztę Polską.

Poczta Polska wdrożyła procedury zapewniające bezpieczeństwo klientom i pracownikom przy dostawie przesyłek wprost pod Twoje drzwi.

  1. Jeżeli nadawca podał Twój numer telefonu to przed doręczeniem przesyłki powinieneś otrzymać numer kontaktowy do kuriera. Od kuriera uzyskasz informację o prognozowanym czasie dostawy lub uzgodnisz tryb potwierdzenia odbioru przesyłki.
  2. Oprócz tradycyjnej formy doręczenia wszystkie przesyłki paczkowe i kurierskie (z zastrzeżeniem przesyłek z dokumentami zwrotnymi) możesz odebrać bez pokwitowania. W tym przypadku wystarczy jedynie okazanie kurierowi z bezpiecznej odległości dokumentu tożsamości np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy. Kurier sam spisze 4 ostatnie cyfry numeru weryfikowanego dokumentu
  3. W przypadku przesyłek pobraniowych rekomendujemy płatność bezgotówkową np. kartą płatniczą

 

Podkreślamy, że Poczta Polska wypełnia wszelkie zalecenia i dyspozycje Ministerstwa Zdrowia oraz GIS dotyczące profilaktyki minimalizującej ryzyko zakażenia się koronawirusem SARS-CoV-2, zaś w przypadku pojawienia się nowych zaleceń i wytycznych rekomendowanych przez GIS czy poszczególne Inspekcje Sanitarne są one wdrażane bez zbędnej zwłoki. Szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych Spółki: www.poczta-polska.pl ; www.pocztex.pl lub w mediach społecznościowych www.facebook.com/pocztapolska.

Przypominamy, iż wprowadzone zostały modyfikacje w godzinach pracy placówek pocztowych. Aktualne informacje dostępne są na stronie placowki.poczta-polska.pl.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego z naszymi konsultantami:

  • Infolinia: 801 333 444 z telefonów stacjonarnych (opłata wg cennika operatora) (+48) 438 420 600 z telefonów komórkowych oraz z telefonów stacjonarnych krajowych i zagranicznych (opłata wg cennika operatora) Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00,
  • e-mail: kontakt@poczta-polska.pl.