Poczta Polska wznawia przyjmowanie przesyłek EMS adresowanej do Belgii, Kataru, Turcji i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ponadto wznawia się przyjmowanie przesyłek listowych (zwykłych i poleconych) oraz paczek pocztowych priorytetowych do Bahrajnu i Omanu.

Wykaz krajów i terytoriów wraz z rodzajem świadczonych usług międzynarodowych dostępny jest tutaj .

Poczta Polska stale rozszerza zakres usług zagranicznych i przywraca możliwość obsługi przesyłek zagranicznych po fali utrudnień transportowych, spowodowanych pandemią koronawirusa.

Klientów, którzy korzystają z międzynarodowych świadczeń kurierskich oferowanych przez Pocztę Polską, zainteresować może przywrócenie opcji wysyłki EMS do dość popularnych destynacji: Belgii, Kataru, Turcji i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przesyłki w ramach tej usługi dostarczane są w systemie „od drzwi do drzwi”. Dzięki takiemu rozwiązaniu EMS cieszy się sporą popularnością wśród klientów, którzy chcą w sposób szybki i komfortowy nadać dokument lub towar za granicę.

Po wprowadzonych zmianach liczba krajów i terytoriów do których można wysyłać przesyłki listowe, wzrosła do stu, zaś paczkę pocztową priorytetową – do 79. Lista państw obsługiwanych przez Pocztę Polską jest stale poszerzana, dlatego zachęcamy do śledzenia aktualizacji.

Uprzejmie przypominamy także, że nadawcy przesyłek listowych z zawartością towarów adresowanych do państw nienależących do Unii Europejskiej zobowiązani są do szczegółowego wymienienia  zawartości w deklaracji celnej CN 22  lub CN 23, a paczek pocztowych – do szczegółowego wymienienia zawartości w formularzu – pliku CP 72. Dokumenty te muszą być opatrzone podpisem  poświadczającym, że  przesyłki nie zawierają żadnego niebezpiecznego przedmiotu zabronionego przepisami pocztowymi. Informacje o deklaracjach celnych i ograniczeniach dotyczących zawartości znaleźć można tutaj.

W związku z utrudnieniami w transporcie, a zwłaszcza transporcie lotniczym do niektórych krajów oraz ograniczeniami w pracach służb eksploatacyjnych zagranicznych operatorów pocztowych mogą występować opóźnienia w doręczaniu przesyłek wysyłanych do innych krajów.